Osmanlı Kahvecisi A.Ş. Yönetim Kadrosu, Dubai TGFM Fuarı’nı Ziyaret Etti.

Türk markaları ile Ortadoğulu yatırımcıların bir araya geldiği “The Global Franchise Market (TGFM) Fuarı” 29-30 Ekim 2017 tarihlerinde Dubai’de gerçekleşti. Dubai International Convention & Exhibition Centre’da gerçekleşen fu-arda Türk markaları ve Orta Doğulu yatırımcılar buluşma fırsatı yakaladı. Osmanlı Kahvecisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Boğaçhan Göksu ve Genel Müdürümüz Sn. Ali Uğur Soytürk de Dubai’ye giderek, fuarda yer alan iş ortağımız Bayim Olur musun? standını ve Türk markalarını ziyaret ettiler.

Sektörlerinde başarılı işlere imza atan Türk markalarımız fuarda, Türkiye Franchising Derneği’nin (UFRAD) standları ile yer aldılar. Fuara standları ile katılan Türk markaları Orta Doğulu yatırımcılardan büyük ilgi gördü.
Fuarın Türkiye’deki tek yetkili acentesi Medyafors Fuarcılık A.Ş, TGFM’i Türk markalarının Orta Doğu’ya açılan kapısı olarak değerlendiriyor. Orta Doğu, stratejik konumu ile tüm iş kollarında ‘’Dünyaya Açılmanın Anahtarı’’ ola-rak adlandırılıyor. Franchise markaları, kolay ulaşım ve çevre ülkeler ile olan yakınlık sebebiyle Orta Doğu’yu yoğun olarak tercih etmekteler. Konuyla alakalı Medyafors Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu; “Markalarımız artık yurt dışı pazarlarda yer almak, dışarıya açılmak istiyor. Bu da bizim hedeflerimizi daha da büyütmemizi sağlı-yor. 2017’de daha çok sayıda markayı yurt dışına taşıyacağız. Orta Doğu’da 30 Milyar USD’lık Franchising Pazarına artık Türk markaları da dahil oluyor. Dubai, franchise markalarının 1 numaralı tercihi… Vergi, legal konular, kontrol sistemlerindeki stabilite ve yabancı yatırımcıya olan açıklığı Dubai’yi franchise markalarına yakın tutuyor. Batıda franchise pazarındaki rekabet ve yoğunluktan meydana gelen düşüşler, Orta Doğu franchise pazarının daha da önem kazanmasını sağlamaktadır.‘’ diye belirtti.

 

Tüm Haberler