Pamukkale Gastronomi Yarışması’nda 2 Ödül Kazandık!

Denizli’de düzenlen, 30’u uluslararası yarışmalarda derece almış isimlerden oluşan ve ülke genelinden 250 şefin katıldığı ‘Gastro Pamukkale Aşçılık ve Pastacılık Şampiyonası’nda firmamızı temsil eden Çelik Usta (İbrahim Çelik) iki ayrı alanda katıldığı çalışmalarla 2 ödül kazanarak bizleri gururlandırdı.

İki gün boyunca büyük ilgi ile geçen yarışmada, butik pastacılık alanında figür eğitimleri, animasyon modelleme, artistik teknikler, balık, et, tavuk yemekleri üzerine yarışmalar düzelendi. Türkiye’de sayılı çikolata şefleri arasına ismini yazdıran Çelik Usta, kendine has teknik ve becerileri ile sergilediği ‘Artislik Çikolata Çalışması’ ve ‘Sıcak Şeker İşleme Sanatı’ ile yarışmada göz doldurdu.

Ülkemizde sayılı kişinin yaptığı çikolata heykel çalışması ve ‘Sıcak şeker işleme’ sanatını  yapan Çelik Usta, katıla-cağı yarışmalarda bu tarz çalışmalarının yer alacağından bahsederek ‘Ülkemizde yeteneklerimizi ve ustalıklarımızı sergileyecek yüzlerce çalışma bulunmaktadır, asıl önemli olan ülkenin örnek alınan ustaları olarak bu değerlere sahip çıkmamız ve bir sonraki nesile taşımamızdır. Eğer bunu yaparsak “Usta” vazifesini gerçek anlamda yerine getirmiş oluruz’ ifadelerini kullandı.

 

Tüm Haberler